Румен Радев печели и в Северна Македония
" Прогресивна България " е получила най-вече гласове във вота в парламентарните избори в Северна Македония . За нея са дали своят вот общо 160 гласоподаватели, демонстрират данните от извлечението на протоколите в петте изборни секции, представени от Българска телеграфна агенция.
С втори резултат е обединението " Продължаваме промяната - Демократична България ", която е получила 91 гласа. С трети резултат е " Възраждане ", за която са дали своят вот 63-ма български жители, а за ГЕРБ вота си са подали 61 гласоподаватели.
Според окончателните протоколи в секциите в българското посолство в Скопие, Генералното консулство на страната ни в Битоля и тези в Струмица, Охрид и Прилеп на парламентарните избори са дали своят вот общо 463-ма гласоподаватели .
Младите поддържаха " Прогресивна България ", негласувалите излязоха за ПП-ДБ
Коалицията ПП-ДБ се обрисува като главен източник на прелели гласове към спечелилия в изборите - политическия план на Румен Радев
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




