Програмите на Хуауей - Seeds for the future и стипендиантската

...
Програмите на Хуауей - Seeds for the future и стипендиантската
Коментари Харесай

Хуауей Технолоджис България отличи български студенти в сферата на ИКТ


Програмите на Хуауей - Seeds for the future и стипендиантската стратегия, показват ангажираността на компанията посредством просвета, технологии и обучение доста да предизвиква развиването на млади гении и цифровата промяна в България.

На 12 декември в Гранд хотел Астория, Хуауей Технолоджис България отличи български студенти, които взеха присъединяване тази година в двете стратегии на компанията – стипендиантската стратегия и обучителна “Seeds for the future ”. Това са водещи международни стратегии за корпоративна обществена отговорност, които дава на студентите опцията да натрупат скъп опит в областта на осведомителните и информационни технологии. Програмите дават благоприятни условия за обогатяване на цифровите умения, придобиване на лидерски такива и културен продан със студенти от целия свят, които ще им бъдат от изгода в бъдещето им кариерно развиване.

Официални посетители на събитието бяха зам. министърът на стопанската система и промишлеността - господин Николай Павлов; господин Константин Стойчев, консултант към политическия кабинет на Министерство на труда и обществената политика; краткотрайно изпълняващ длъжността дипломат на посолството на Китайска национална република – госпожа Уан Мин; член кор. проф. Евдокия Пашева, заместител -председател на Българска академия на науките, специалисти от министерството на образованието и науката и министерство на превоза, ректори и професори от партньорски университети, както и представители на бизнеса и промишлеността.

„ Интересът към технологиите, дигитализацията и търсенето на кариера в тази област не е малко достижение. Изисква се композиция от просветеност и пристрастеност, с цел да успее човек. “, сподели генералният управител на Хуауей технолоджис България Тери Ли. Той показа, че Huawei мощно има вяра в голямата стойност на гениите и компанията се ангажира да развива цифровите гении по целия свят с сътрудници. “Не беше елементарен пътят да се изберат най-хубавите гении от толкоз доста претенденти. Жури от специалисти от Българската академия на науките, Министерството на превоза и известията, Министерството на образованието и Алианса на софтуерните промишлености ни поддържа в откриването на отличените “, сподели още господин Ли.

„ Политиката на министерството е ориентирана към създаване на конкурентоспособна промишленост посредством въвеждане на нови технологии, нововъведения и стимулиране на новаторските компании. Постигането на този приоритет е невероятно без съществуването на квалифицирани фрагменти във високотехнологичните браншове, какъвто е секторът на Информационните и информационни технологии. Това е още една причина да поддържаме самодейността на Хуауей Технолоджис България за реализация в страната ни на една от най-хубавите обществено виновни стратегии, която слага фокус върху младите гении в региона на осведомителните технологии и тяхното бъдещо развиване. Качественото обучение би трябвало да бъде налично за всички младежи и те да могат да получат на практика умения, с цел да са конкурентоспособни във все по-силно цифровизираната бизнес среда. “, сподели пред студентите и гостите заместник-министърът на стопанската система и промишлеността, Николай Павлов. 



Г-н Константин Стойчев поздрави студентите и самодейността на компанията, която, съгласно него, е скъпа тъй като добавя напъните на младежите, с цел да могат да се включат сполучливо във все по-динамичния и придирчив трудов пазар, да бъдат конкурентоспособни и готови за своята професионална реализация.

Пред отличените студенти госпожа Уан Мин, краткотрайно изпълняващ длъжността дипломат в посолството на Китайска национална република сподели, че стипендиантската стратегия на Хуауей е инвестиция в младото потомство на България. “Надявам се, че програмата ще насърчи повече български студенти да се посветят на научно-технологични проучвания и нововъведения в бъдеще. Очакваме тези „ семена на бъдещето “ да ценят опциите, да ги употребяват като мотивация за гонене на съвършенството и самоуверено да се изкачат до върховете на научно-технологичната сфера “, показа още госпожа Мин.  



„ На фона на навлизането на изкуствения разсъдък в науката и живота, бих желала да почертая значимостта и полезността на " естествения разсъдък ", който в комбиниране с творчество, безстрашие и задълбочени знания е главният мотор на напредъка. Убедена съм, че имено той е оказал помощ на финалистите в програмата на Huawei да реализират своя триумф. Кариерният център на Българска академия на науките интензивно сътрудничи към този момент втора година при популяризирането на стипендиатнската стратегия на Huawei измежду докторанти и млади учени като една опция за бъдещото им професионално развиване. Пожелавам на всички младежи тук да не престават да съумяват и да реализират фантазиите. “ сподели от своя страна член кор. проф. Евдокия Пашева, заместител ръководител на Българската академия на науките.

Изпълнителния шеф на Хуауей за район Южни Балкани, господин Кевин Уанг, поздрави студентите и показа, че през днешния ден сме в ерата на цифровата и зелена промяна. „ Тези преходи се движат от знанието, тъй че гениите са моторът на трансформацията. За да приготви задоволително квалифицирани гении за бизнеса, Huawei сътвори няколко стратегии за образование, Seeds for the Future и стипендиатската програма; ние също си сътрудничим с Министерството на труда и обществената политика и Висше учебно заведение по телекомуникации и пощи, като оказваме помощ на безработните да се снабдят с съществени цифрови умения, с което те могат да се върнат на пазара на труда на по-добра позиция. Междувременно и построяваме партньорство и с Висшето транспортно учебно заведение „ Тодор Каблешков “, за образуване на курсове със студенти и преподаватели за зелена сила, като тези, които сполучливо устоят изпита, ще получат съответното уверение, което ще усъвършенства тяхната кариерна подготвеност. С общите старания, дружно с всички сътрудници, съм уверен, че ще сътворяваме от ден на ден сполучливи стратегии и ще осигуряваме задоволително гении за българското общество. “, приключи речта си господин Уан.

По време на събитието, като част от културния продан гостите се любуваха на осъществявания на българската певица Дирекция „Информация и архив" (на МВР), обичайни китайски музикални осъществявания и чаена гала.

Ключовата задача на Huawei е да обогати човешкия живот посредством връзка. За да обезпечи взаимосвързаност, компанията твърдо има вяра, че науката, технологиите и образованието могат доста да насърчат развиването на обществото и да допринесат за развиването на България.

Последвайте канала на

(в материала има продуктово позициониране)
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР