Започва нов курс за начално обучение по плуване за деца от 8 до 12 години във Варна
Програмата за начално образование по плуване за деца от 8 до 12-годишна възраст на басейн „ Делфини “ продължава, оповестиха от Оперативна програма „ Спорт – Варна “.
Тренировъчният развой ще стартира на 22 септември (понеделник), като записването за курса е в интервала от 16 до 21 септември 2025 година на касата на плувния басейн от 7 до 13 ч. и от 14 до 20 ч. При записване родителите ще получат по-подробна информация за графиците и часовете на осъществяване на образованието, както и за имената и контактите на треньорите.
Обучението е гратис и включва 20 образователни часа, като на касата на ПБ „ Делфини ” се заплаща такса от 20 лв. за вход в басейна. Тренировките се организират три пъти седмично в утринните или следобедните часове, според от определения от фамилиите график.
Организатори са Оперативна програма „ Спорт - Варна “, Дирекция „ Спорт “ към Община Варна и спортните клубове, ползващи безплатно общинските спортни бази. За спомагателна информация - ПБ „ Делфини “ на тел: 052 820 640.




