Община Стара Загора представи възможностите за работа, инвестиции и туризъм в града на форума „Bulgaria Wants You“ в София
Програмата на събитието включваше полемики и срещи с одобрени персони от бизнеса, културата, науката и обществения бранш
На 30 май 2026 година Община Стара Загора взе присъединяване в националния кариерен конгрес „ България на пет океана “, проведен от платформата Bulgaria Wants You в Интер Експо Център – София. Събитието събра на едно място представители на бизнеса, институции, просветителни организации и хиляди гости, търсещи благоприятни условия за професионална реализация и развиване в България.
Община Стара Загора беше показана от екипи на отдел „ Инвестиции, енергийна успеваемост и зелен преход “ и отдел „ Туризъм “, които показаха пред посетителите опциите за живот, работа, обучение и бизнес развиване в града и района.
Участието на Общината беше ориентирано към популяризирането на Стара Загора като привлекателно място за професионална реализация, предприемачество и вложения. Представителите на администрацията организираха десетки срещи и диалози с българи от страната и чужбина, с представители на бизнеса и разнообразни организации, проявяващи интерес към опциите за развиване в района. Особен акцент в полемиките бяха удобната бизнес среда, индустриалните зони, развиването на високотехнологични производства, зелената промяна и вероятностите за нови вложения в общината.
Форумът беше открит от основателите на платформата Иван Христов и Андрей Арнаудов, които подчертаха задачата на самодейността да демонстрира България като място за сполучлива професионална и персонална реализация. Официално одобрение към участниците насочи и президентът на Република България Илияна Йотова, която подчертава върху смисъла на сходни начинания за привличането, развиването и задържането на българските гении в страната и за насърчаването на професионалната реализация в България.
Програмата на събитието включваше полемики и срещи с одобрени персони от бизнеса, културата, науката и обществения бранш. Сред участниците бяха проф. Христо Пимпирев, Люси Дяковска, министърът на културата Евтим Милошев, представители на водещи български и интернационалните компании, вложители и специалисти в региона на нововъведенията и районното развиване.
В рамките на форума бяха извършени изявленията с представители на участващите компании, институции и организации. От страна на Община Стара Загора в особено изявление присъединяване взе Росица Райкова – шеф на отдел „ Инвестиции, енергийна успеваемост и зелен преход “, която показа основните преимущества на града като място за вложения, работа и стабилно развиване.
Участието на Община Стара Загора във форума е част от поредните старания за разпространение на града като съвременен стопански център с високо качество на живот, удобна бизнес среда и действителни благоприятни условия за професионално развиване на младежите и експертите в разнообразни браншове.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




