Прогноза за времето През следващите дни времето се разваля и

...
Прогноза за времето През следващите дни времето се разваля и
Коментари Харесай

Капризите на пролетта: Захлаждане за кратко, топъл уикенд и посрещаме април с дъжд и студ

Прогноза за времето През идващите дни времето се скапва и за прочут интервал ще се лишим от слънчевата и топла пролет. Това сочат средносрочните модели, показани в „ Дарик кафе “.
 
Още през днешния ден следобяд ще стартират валежи тук-там в страната, които ще продължат до края на деня. Утре в част от Североизточна България и южните елементи, както и в четвъртък на изолирани места, може към момента да има валежи, само че те ще са слаби.
 дъжд пролет времето iStock/Getty Images
Дневните температурите ще се намалят, само че въпреки всичко ще бъдат сред 12 и 17 градуса, ще има повече облаци, само че не се чака съществено захлаждане.
 
Сутрешните градуси в четвъртък и петък, най-много във високите полета на Западна България, е допустимо да са негативни. През деня също ще остане студено.-->
 
Развалянето на времето през идващите дни, обаче, няма да е толкоз съществено и за дълго, още събота слънцето се завръща и през уикенда ще се радваме още веднъж на хубавото пролетно време.
 пролет слънце слънчево време iStock/Getty Images
Другата седмица се чакат повече дъждове. Още в понеделник от север - северозапад разширяващ се фронт на високо атмосферно налягане ще донесе вятър, облаци и валежи.
 
Вече във вторник, сряда и изключително след четвъртък (след 4 април) атмосферната циркулация над Южна Европа и над Средиземноморието най-вероятно ще се промени, ще стартират да се образуват и циклони и след 4-5 април времето у нас се обрисува да бъде облачно и дъждовно за по-голям интервал от време. Дори е допустимо да продължи до 10-12 април.
 дъжд пролет дъждовно време прогноза iStock/Getty Images
Т ака ще изпратим март със относително хубаво време, макар краткотрайното и кратковременно утежняване, само че ще посрещнем април с дъжд, облаци и по-ниски температури.  
 
Морското крайбрежие пролетно време е с друг климат. Когато навътре в страната е по-горещо и температурите са над 20-25 градуса, по крайбрежието на морето е по-хладно и това е, тъй като морската вода към момента не се е затоплила. Затова по Черноморието е по-хладно, макар че в останалата част от страната към този момент е даже с детайли на лято. Така ще се усеща и в идващите 10-15 дни. 
 време дъжд ThinkStock/Getty Images
По-хладното време ще удължи и зимния сезон във високите елементи на планините . Това е по този начин, тъй като във височина топенето на снега ще бъде забавено поради по-ниските температури и захлаждането през идващите дни.

Подробна информация за времето през днешния ден и прогнозата за 10 дни напред вижте на 
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР