Златните правила на позитивното мислене
Професор Мартин Селигман, един от основателите на логиката на психиката на позитивизма, има десетки изследвания, които потвърждават, че позитивизмът прави живота по-хубав и по-лесен. Ето 7-те златни правила, които ще ви оказват помощ да се справите с неприятното въодушевление, депресията, апатията и да подобрите метода си на живот.
1. Огледалното предписаниеСъвсем просто – това значи, че всеки човек, който участва в живота ви, е ваше огледално отражение, тъй като неизбежно въздейства на характера, на настроението, на светогледа ви, даже на самооценката ви. Чували сте за „ енергийни вампири ”, нали? Това са хората, които ви натоварват, които като че ли „ изсмукват ” силата ви и си я присвояват. Избягвайте ги. Търсете компанията на положителни и доброжелателни хора, които освен ще поплачат за вашата тъга, само че също ще се зарадват от сърце на вашия триумф.
2. Силата на избораВсичко, което се случва в живота ви, е резултат от изборите, които вършиме. Всяко деяние води до друго деяние, това е верижната поредност на събитията, които са навързани и никое не стои просто ей по този начин в празното пространство. Някои го назовават орис, други – Бог, трети – случайност. Науката го назовава персонален избор. Разбира се, че съществуват неща, които не избираме – родителите, фамилията, раждането, гибелта. Но дано това, което зависи от вас, бъде премислено. Ако имате мечтана цел, следвайте я праволинейно. Всяка дребна стъпка ви доближава към стремежи резултат.
3. Силата на грешкитеВажно е да осъзнаете, че всеки може да сгреши. Съвършенството и безгреховността са присъщи единствено на мъртвата материя. Затова се радвайте, че грешите и че можете да се поучите от грешките си. Това значи, че животът продължава.