Проф. Христова предупреди за нова опасност след грипаГрипът си отиде,

...
Проф. Христова предупреди за нова опасност след грипаГрипът си отиде,
Коментари Харесай

Иде нова опасност след грипа


Проф. Христова предизвести за нова заплаха след грипа
Грипът си отиде, само че към този момент има други вируси.
Грипът стартира по-рано тази година. Има букет от други вируси в този момент, които могат да основат затруднения. Това разкри в предаването „ Тази заран “ по bTV проф. Ива Христова, шеф на Националния център по заразни и паразитни заболявания.

„ Изтегля се към този момент грипът. Типичният към този момент съвсем изчезва, има единични болести. Сега обаче има доста други респираторни вируса, които водят до пневмония и бронхит. Вълната е сериозна поради опразнената ниша от грипа “, сподели Христова.

Тя разяснява и типичните за пролетните месеци ухапвания от кърлежи. Заради топлото време в страната към този момент на доста места се пръска срещу тях,

„ В парковете има кърлежи, по тази причина е целесъобразно да се движим по алеите. Да са ни затворени облеклата, да не може да влезе при нас. Преглеждаме тялото постоянно след разходка. Кърлежът хапе безболезнено и по тази причина остава неусетен. Симптоматика няма, в случай че не се развие нещо по-сериозно.

Най-често от кърлеж може да хванем лаймска болест – зачервяване на мястото на ухапването. То се появява към седмица по-късно “, разяснява проф. Христова.

Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР