Проф. Джулио Тремонти ще представи книгата си „Криминогенната държава“ на

...
Проф. Джулио Тремонти ще представи книгата си „Криминогенната държава“ на
Коментари Харесай

Проф. Джулио Тремонти ще представи книгата си „Криминогенната държава” в София

Проф. Джулио Тремонти ще показа книгата си „ Криминогенната страна “ на 17 февруари от 10:00 ч. в аулата на Софийския университет „ Св. Климент Охридски “, оповестиха от Културния център на Софийския университет.

Сред участниците в диалога ще бъдат проф. Даниел Вълчев, проф. Светослав Малинов, доктор Първан Симеонов, доцент Иван Ангелов и преводачът на книгата Йордан Василев. Модератор ще бъде Бойко Василев.

Проф. Джулио Тремонти е италиански правист, икономист и политик, една от най-влиятелните фигури в публичния живот в Италия от 90-те години насам, споделят уредниците. Професор е по право в Университета в Павия. Избран е за народен представител през 1994 година, неведнъж е бил министър на стопанската система и на финансите в разнообразни десни кабинети. В момента е ръководител на Комисията по външни работи и общностни въпроси към Камарата на депутатите. Участва и в италианската делегация към Парламентарната асамблея на НАТО, където работи по въпроси, свързани с демокрацията и сигурността.

На български език са преведени книгите му „ Страхът и вярата “ (изд. „ Сиела “) и „ Криминогенната страна “ (изд. „ Изток-Запад “). Преводач и на двете е Йордан Василев.

„ Криминогенната страна “ се концентрира върху икономическата и политическата история на Италия от края на 40-те години доникъде на последното десетилетие на ХХ век, с цел да изясни логиката на доста от проблемите в днешния свят, в това число положението на демокрацията в Европа, споделят уредниците. Понятието „ криминогенна страна “ е употребявано от Тремонти, с цел да показа по какъв начин страната посредством личните си политики, закони и институционални дефицити основава условия за престъпност, корупция и обществена неправда. По думите на уредниците поради тези свои позиции Джулио Тремонти е определян като интелектуалец, който упорства за възобновяване на моралното и общественото измерение на политиката.

Събитието е проведено от Културния център на СУ и Конфиндустрия България.

/КБ
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР