Продуцентите на филма Гунди – Легенда за любовта“ Иван Христов

...
Продуцентите на филма Гунди – Легенда за любовта“ Иван Христов
Коментари Харесай

Иван и Андрей: Завидяха ни, че сме изкарали пари от Гунди, няма скандал с Мими Николова

Продуцентите на кино лентата „ Гунди – Легенда за любовта “ Иван Христов и Андрей Арнаудов разясниха в последния брой на предаването си в YouTube „ Неофишъл ”, че догатките, че са изкарали някакви пари от лентата, пъклен дразнило някои хора.

„ Хората с отрицателно мислене са толкоз шумни в обществените мрежи, че се основава чувството, че са болшинство. Мълчанието на болшинството разрешава злобарите да се усещат по-силно ", съобщи дуото.

По мотив изказванията на естрадната легенда Мими Николова, че не е била запитана за потреблението на песента „ Замълчи, замълчи “ във кино лентата, Иван и Андрей бяха безапелационни, че всички авторски права, свързани с „ Гунди – Легенда за любовта “, са уредени.

Двамата не разясниха съответно нейното изявление, само че подчертаха, че доста я почитат.



Снимка: Иво Канин/Официална страница на Мими Николова във фейсбук

Преди броени дни Мими Николова разяснява в изявление за в. " Филтър ": „ Научих от други хора, че песента ми е употребена във кино лентата за Гунди. Купих си билет, отидох да го виждам и видях, че името ми го написа във финалните надписи, само че никой не ме е потърсил нито да ме попита, нито да ми желае позволение за прилагане. Според мен има някакво изпълнителско право и хонорар би трябвало да се заплати. “



Филмът се трансформира в един от най-големите бокс офис шлагери в новата история на България като единствено в първия уикенд печели 1 420 646 лева доходи и събра повече от 80 000 фенове. Отчитайки 397 225 фенове за 17 дни на екран надминава по гледаемост предходния рекордьор „ Мисия Лондон “ и стана най-гледаният филм в страната след 1989 година. Лентата към този момент е гледана от близо 600 000 фенове.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР