Продължават коментарите около мача от Лигата на нациите Унгария -

...

Как англичаните бяха освиркани от деца, а след това и бити от Унгария

Продължават мненията към мача от Лигата на нациите Унгария - Англия (1:0). Вялата игра на европейските вицешампиони е едно на ръка, само че повече дискусия има към обстоятелството, че преди мача към 30 000 деца на стадиона освиркаха гостите, до момента в който коленичат във към този момент познатия обред за поддръжка на придвижването Black lives matter.

Унгария бе осъдена да играе без аудитория поради расистки и хомофобски прояви, само че УЕФА позволи на трибуните да има деца и юноши, като те бяха най-много от футболни школи. И с придружители.

„ Важното нещо е за какво го вършим и това, че опитваме да покажем позицията си на света “, сподели Саутгейт пред Channel 4, а от УЕФА отхвърлиха коментар пред организация „ Ройтерс “.

„ Нямам концепция за какво бяхме освиркани за този жест. Младите може би не схващат за какво го вършат, защото са повлияни от възрастните. Всички знаят в какво имаме вяра ние и какво пазиме “, добави Гарет Сайтгейт.

„ Атмосферата беше много другарска, когато пристигнахме на стадиона, само че не беше такава, когато коленичихме. Трябва да кажа обаче, че слушам сходни неща и на някои наши игрища. Точно по тази причина ще продължим да заявяваме позицията си дружно като тим “, разяснява още Саутгейт.

Конър Коуди от състава на Англия съобщи, че е тъжен от освиркванията:

„ Много е разочароващо. Важно е хората да схванат за какво го вършим. Освиркванията не са нещо, което искаш да чуеш, само че ние ще продължим да насочваме нашето обръщение. “

А с гола от дузпа на Доминик Собослай в 65-ата минута Унгария победи с 1:0 Англия за първи път от 60 години насам.

Единайсетметровият удар бе отсъден за нарушаване на бранителя на “Челси” Рийс Джеймс против Жолт Над, който задържа противника си в личното наказателно поле, а Собослай нямаше проблеми да прати топката в долния ляв ъгъл под плонжа на стража Джордан Пикфорд.

Най-чистото състояние за гол пред " трите лъва " се откри пред бранителя Коуди, който в последните минути стреля с глава около страничната греда на унгарската врата.

В другия мач от тази група Италия и Германия приключиха 1:1, като двата гола паднаха в границите на 3 минути. Лоренцо Пелегрини изведе “адзурите” напред в 70-ата минута, а малко по-късно Джошуа Кимих изравни.
Източник: clubz.bg