Увеличават се случаите на морбили в страната, заразените са вече над 400
Продължават да се усилват случаите на морбили у нас. Към 22 юни са обявени общо 408 болни от морбили лица у нас в единадесет области на страната, осведомят от здравното министерство.
21 случая за отхвърлени, заради неналичието на лабораторни данни за морбилна зараза.
Най-много са случаите във Враца - 211. Болни са регистрирани и в областите Плевен (118), Ловеч (51), Монтана (11), София-град (8), Варна (3), Русе (2), Видин (1), Перник (1), София-област (1) и Търговище (1).
83% от заболелите или 337 случая са деца.
208 от заболелите не са имунизирани, заради ненавършена възраст или други аргументи, а при 34 имунизационният статус е незнаен. При останалите има данни за осъществена имунизация.
От началото на разпространяването на болестта в страната са приложени 44 518 ваксини против морбили, паротит и рубеола.
21 случая за отхвърлени, заради неналичието на лабораторни данни за морбилна зараза.
Най-много са случаите във Враца - 211. Болни са регистрирани и в областите Плевен (118), Ловеч (51), Монтана (11), София-град (8), Варна (3), Русе (2), Видин (1), Перник (1), София-област (1) и Търговище (1).
83% от заболелите или 337 случая са деца.
208 от заболелите не са имунизирани, заради ненавършена възраст или други аргументи, а при 34 имунизационният статус е незнаен. При останалите има данни за осъществена имунизация.
От началото на разпространяването на болестта в страната са приложени 44 518 ваксини против морбили, паротит и рубеола.
Източник: moreto.net
КОМЕНТАРИ




