Продължаването на съдебната реформа у нас в контекста на върховенството

...
Продължаването на съдебната реформа у нас в контекста на върховенството
Коментари Харесай

Иван Гешев се срещна и с председателя на Комисията по правни въпроси в ЕП

Продължаването на правосъдната промяна у нас в подтекста на върховенството на закона разискаха на работна среща в Европейския парламент в Брюксел основният прокурор Иван Гешев и ръководителят на Комисията по правни въпроси в европейската институция Адриан Васкес Лазара.
Още по темата
Главният прокурор изрази желанието на Прокуратурата на Република България за присъединяване в процеса по актуализиране на законодателната рамка, която да укрепи независимостта и да увеличи публичното доверие в правосъдната власт, оповестиха от Прокуратурата.

Иван Гешев подчертава и върху подхванатите от прокуратурата дейности по отбрана на човешките права и свободи, изключително що се отнася до уязвими публични групи.

По-рано през днешния ден основният прокурор Иван Гешев изиска засилено наблюдаване върху България по механизма за върховенството на закона поради, по думите му, притеснителни трендове през последната година и половина. Той сподели това, откакто беше изслушан от мониторинговата група на Европейския парламент.

Не се усещам горделив като българин да го кажа, само че прокуратурата счита, че е нужен по-сериозен разговор с европейските институции, съобщи основният прокурор.

Според него " с бързи крачки вървим към престъпността при започване на 90-те години " и това " скоро няма да може да бъде прикрито за множеството български жители ".

Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР