Продължаваме промяната (ПП) няма да подкрепя вотове на недоверие до

...
Продължаваме промяната (ПП) няма да подкрепя вотове на недоверие до
Коментари Харесай

Асен Василев: Продължаваме промяната няма да подкрепя вотове на недоверие до 8 юли

" Продължаваме промяната " (ПП) няма да поддържа вотове на съмнение до 8 юли, съобщи Българска телеграфна агенция. Позицията им остава непроменена и бе доказана пред публицисти в Народното събрание от ръководителя на партията Асен Василев във връзка импортирания от " Възраждане " нов избор на съмнение към държавното управление на Росен Желязков за неуспех във фискалната политика.

След 8 юли ще поддържаме вотовете против това държавно управление, което е извънредно нездравословно за България, сподели Василев. " Мисля, че това го видяхме и през вчерашния ден с безусловно безпардонно отношение към младите лекари от страна на Тошко Йорданов ", установи Василев. Той уточни, че от Политическа партия поддържат митинга на младите лекари, ще вземат участие в кръглата маса, която се провежда и мощно се надяват, че ще се откри надпартиен консенсус за това българските лекари да бъдат почтено заплатени, уточни Василев и добави, че тук става въпрос и за медицинските сестри, акушерките и всички медицински експерти.

 

Знаете, тази борба я водим от 2021 година, когато бе направено първото рамково съглашение сред Националната здравноосигурителна каса и лечебните заведения за минимално възнаграждение на медицински сестри, здравни служащи и лекари в българските лечебни заведения, напомни Василев.

Той добави, че са нужни 60 млн. лева, с цел да могат да получат нашите лекари обикновено възнаграждение и да не бягат в чужбина.

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР