Продължава поетапното възстановяване на неработещите асансьори и платформите за хора

...
Продължава поетапното възстановяване на неработещите асансьори и платформите за хора
Коментари Харесай

Варна възстановява асансьорите и платформите в подлезите

Продължава поетапното възобновяване на неработещите асансьори и платформите за хора с увреждания и детски колички в подлезите и пасарелките . Възстановени са 8 асансьора, както и 23 от общо 55 платформи, рапортуваха по време на днешната оперативка при кмета Благомир Коцев представители на дирекция „ Инженерна инфраструктура и благоустройство “ към.

В края на всяка седмица обслужващата компания изготвя отчет за положението и идните ремонтни действия по асансьорите и платформите. Те се правят на база ежеседмични огледи и зависят от нужните аварийни елементи, припомниха от отрасловата дирекция.

През тази седмица се работи за премахване на проблемите на асансьорите по бул. „ Васил Левски “, където се отводняват шахтите на оборудванията. Практиката демонстрира, че където има инсталирано видеонаблюдение на асансьорите, няма вандалски прояви , споделиха специалистите. По техни данни, постоянно вследствие на вандалски прояви има откраднати захранващи кабели , счупени ръководещи панели, оградни пана и други. За образец бяха дадени асансьорите на пасарелката в кв. „ Аспарухово “, където след слагането на камери, асансьорите работят съвсем без повреди .

Община Варна приканва жителите да пазят оборудванията , защото поддръжката е скъпа и се заплаща от бюджета, както и да бъдат бдителни във връзка с вандалски прояви и при нарушавания да подават сигнали на телефон 112 или на телефон 052/820 112 при дежурния чиновник. 

БДЖ пуска в придвижване нови немски вагони по маршрута София-Варна и София-Бургас

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР