Продължава първото заседание на 51-вото Народно събрание. То започна в

...
Продължава първото заседание на 51-вото Народно събрание. То започна в
Коментари Харесай

Втори опит за избор на председател на НС

Продължава първото съвещание на 51-вото Народно заседание. То стартира в понеделник, само че беше прекъснато, откакто депутатите не съумяха да изберат ръководител на Народното събрание.
Прочетете още
От този основен избор зависи дали 51-вото Народно заседание ще проработи. От " ИТН " в понеделник предложиха Силви Кирилов, който е най-възрастният депутат в този парламент, да остане ръководител до момента в който се образува болшинство.

Все още не е ясно обаче дали това предложение ще откри поддръжка измежду депутатите в пленарна зала. Според Тошко Йорданов има схващане за предлагането в редовете на " БСП-Обединена левица ", АПС и МЕЧ.

Вчера от ПП-ДБ обявиха, че ще решат откакто имат изясненост тъкмо каква ще е законодателната стратегия. До патовата обстановка се стигна откакто в понеделник не беше определен ръководител и след балотажа.

Кандидатите на ГЕРБ-СДС Рая Назарян и на ПП-ДБ Андрей Цеков получиха по 68 гласа.

Междувременно ГЕРБ-СДС стартира диалози с „ БСП-Обединена левица ” и „ ИТН ”. Срещите ще води ръководителят на ГЕРБ Бойко Борисов дружно с Рая Назарян, Томислав Дончев и Росен Желязков. Засега няма информация по кое време ще е срещата на първите с вторите, които са „ Продължаваме Промяната-Демократична България ”. Борисов във вторник отново стартира концепцията за четворна коалиция сред ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ, Българска социалистическа партия и Има Такъв Народ. 

Той направи и ангажимента, че в случай че бъде реализирано управническо болшинство, може да се разиска и това подготвена ли е ГЕРБ-СДС да се откаже от поста на ръководител на Народното събрание.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР