Продължава обновяването на сградите за спешна медицинска помощ в цялата

...
Продължава обновяването на сградите за спешна медицинска помощ в цялата
Коментари Харесай

Спешната помощ в Сандански в спасяване на живот и битка за собственото й оцеляване

Продължава обновяването на постройките за незабавна здравна помощ в цялата страна. Съвсем скоро се чака да бъде подготвена новата база на филиала в Сандански - един от най-натоварените в благоевградска област. Остават обаче нерешени проблемите с тежките условия на труд и ниските хонорари, поради които все по-малко млади медици избират да работят там.

Във филиала в Сандански работят два екипа в понижени сформира.

„ Ние нямаме право на пропуск, тъй като една дребна неточност може да е съдбовна ", споделя Станислава Илиева, здравна сестра във ФСМП-Сандански

Екипите дават отговор за 54 обитаеми места, част от тях - труднодостъпни и отдалечени. За

Георги Бакалов, шофьор-парамедик във ФСМП-Сандански: Най-тежките моменти са, когато е дете, когато положението е сериозно. Рискуваш с карането.

За тази денонощна конкуренция сред живота и гибелта Георги получава към 800 евро на месец.

Освен незабавните случаи, медиците постоянно поемат и пациенти, които търсят неотложна помощ, тъй като дежурен кабинет в града няма.

Но макар умората, напрежението и тежките наряди, те не се отхвърлят.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР