Кучета засичат признаци на живот под руините в Германия, издирват българин и две румънки
Продължава издирването на тримата души, останали под руините на срутилата се постройка в немския град Гьорлиц. Става въпрос за 48-годишен български жител и две дами от Румъния.
Спасителните екипи възобновиха интервенцията рано сутринта в сряда, като дейностите на място не престават от 6:00 часа локално време, заяви представител на полицията пред немската организация DPA.
Преди издирването да бъде възобновено, е било належащо подсилване на страничната стена на постройката, която граничи със прилежаща сграда. Мярката е подхваната за сигурността на спасителите, оповестява RTL.
Газопроводите към постройката авансово са били изцяло източени, с цел да бъде понижен рискът от детонация. Градската газова компания е спряла подаването на газ в региона като защитна мярка.
Сградата се е срутила в понеделник вечерта по към момента неизяснени аргументи. Постройката, датираща от края на XIX век и ситуирана на улица „ Джеймс декор Молтке “ покрай жп гарата в Гьорлиц, е включвала жилища чартърен и ваканционни жилища.
Според немски медии някои от жилищата са били населявани все още на случая. Няколко часа след случая спасителите са открили теч на газ под руините. От полицията прецизират, че това не значи безусловно, че е имало газова детонация, въпреки очевидци да са съобщили за мощен екот и миризма на газ директно преди сриването.
На място са работили към 120 чиновници на незабавните служби, а издирването продължава със профилирана техника и кучета, подготвени да откриват хора под парчета.
Гьорлиц е най-източният град в Германия, ситуиран в провинция Саксония на границата с Полша. Градът е прочут със своя добре непокътнат исторически център и постоянно служи като снимачна площадка за интернационалните кино продукции.
Спасителните екипи възобновиха интервенцията рано сутринта в сряда, като дейностите на място не престават от 6:00 часа локално време, заяви представител на полицията пред немската организация DPA.
Преди издирването да бъде възобновено, е било належащо подсилване на страничната стена на постройката, която граничи със прилежаща сграда. Мярката е подхваната за сигурността на спасителите, оповестява RTL.
Газопроводите към постройката авансово са били изцяло източени, с цел да бъде понижен рискът от детонация. Градската газова компания е спряла подаването на газ в региона като защитна мярка.
Сградата се е срутила в понеделник вечерта по към момента неизяснени аргументи. Постройката, датираща от края на XIX век и ситуирана на улица „ Джеймс декор Молтке “ покрай жп гарата в Гьорлиц, е включвала жилища чартърен и ваканционни жилища.
Според немски медии някои от жилищата са били населявани все още на случая. Няколко часа след случая спасителите са открили теч на газ под руините. От полицията прецизират, че това не значи безусловно, че е имало газова детонация, въпреки очевидци да са съобщили за мощен екот и миризма на газ директно преди сриването.
На място са работили към 120 чиновници на незабавните служби, а издирването продължава със профилирана техника и кучета, подготвени да откриват хора под парчета.
Гьорлиц е най-източният град в Германия, ситуиран в провинция Саксония на границата с Полша. Градът е прочут със своя добре непокътнат исторически център и постоянно служи като снимачна площадка за интернационалните кино продукции.
Източник: moreto.net
КОМЕНТАРИ




