Как ще продължи борбата с огъня в Рила планина?
Продължава гасенето на пожара в естествен парк " Рилски манастир ". В битката с огнената буря през вчерашния ден се включиха два хеликоптера на Военновъздушните сили, които през целия ден обливаха пламъците в труднодостъпния терен.
Как ще продължи през днешния ден битката с огнената буря в Рила планина?
" Към днешна дата не можем да кажем, че пожарът е изцяло овладян. Той се развива, по периметъра на пожара пораства към момента нараства в две направления. Но като обща повърхност е обхванала към 500 декара. Екипите са ориентирани на място. Участват 45 индивида. 22 са пожарникари. Доброволци също има ", сподели в " Денят стартира " по Българска национална телевизия основен контрольор Стефан Стактаджийски.
Той добави, че в акцията вземат участие единствено готови експерти, тъй като ситуацията се трансформира непрестанно. Днес присъединяване ще вземе и един хеликоптер.
Причини за последните пожари са гръмотевични стихии - това разясни Димитър Григоров.
Това е остарял пожар, сподели той. Започнал е още през предишния месец.
" Бяхме го локализирали на една дребна повърхност. И отиваше към затихване. Но предходна седмица заради зародилите мощни ветрове още веднъж се възпламени ", съобщи Димитър Григоров.
Той успокои хората, че има съгласуван щаб, който координира дейностите по въздушно и наземно гасене. Ако има искащи за доброволци с огнената буря - то те би трябвало да са добре екипирани и подготвени да боравят в такива условия.




