Продължава гасенето на пожара, пътят за Мъглиж остава затворен Пътен

...
Продължава гасенето на пожара, пътят за Мъглиж остава затворен Пътен
Коментари Харесай

Блъснаха патрулка докато отцепва движението при Казанлък

Продължава гасенето на пожара, пътят за Мъглиж остава затворен
Пътен случай настъпи тази заран в Казанлък, до момента в който полицията отделя придвижването поради пожара, който потегли през вчерашния ден на военния полигон над града при следено неутрализиране на муниции.

Лек автомобил се вряза в патрулния автомобил, с който е спряно придвижването. При случая пострада един служител на реда, който е откаран в ЦСМП - Казанлък с фрактура на главата.

Виновният автомобил е ръководен от жена, която отивала на работа в казанлъшката оръжейница.

Предстои да се изяснят аргументите за случая.

Продължава гасенето на пожара. Заради високите температури и мощния вятър огънят бързо обгръща огромни площи.

Има наранени няколко вилни постройки, защото е наоколо до вилната зона.

Пътят Казанлък - Мъглиж остава затворен.

Осъществен е надзор върху сметището на града.

Ще дойдат и два хеликоптера, за да се подсигури североизточният фронт на пожара.

„ Пожарът се е породил в резултат на следено взривяване на открити муниции към село Шейново в региона на полигона “, съобщи в пред Българска национална телевизия Иван Чолаков, регионален шеф на Стара Загора.

По думите му активността не е неразрешена, когато се постанова незабавно да бъдат взривени такива муниции.

Засегнати са 1200-1400 декара.

„ При нов обход ще стане ясно изрично дали и в каква степен са наранени вилни постройки “, сподели още Иван Чолаков.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР