Продължава акцията по гасенето на пожара по границата с България,

...
Продължава акцията по гасенето на пожара по границата с България,
Коментари Харесай

Гърция: Продължава потушаването на пожара по границата с България

Продължава акцията по гасенето на пожара по границата с България, оповестяват гръцките управляващи. Има предизвестие и за ново проявление на температурите и нараснал риск от пожари.

Все още не е овладян огънят по билото на планината Славянка на българската граница. Гръцките управляващи включиха и пожарникари на терен, като до момента гасяха единствено по въздух от основание за сигурност, тъй като в региона евентуално има останали военни мини. Горят треви,храсти и остарели дънери, споделиха огнеборците. Теренът е стръмен и е високо в планината, което затруднява акцията на българските и гръцките пожарникари, които работят дружно.

Общо 39 горски пожара бушуваха в последното денонощие. Повечето от тях са овладени отчасти или изцяло, написа БНР.

Днес с нараснал риск са областите Атика и Пелопонес, заради усилване напразно, предизвестяват от Гражданска отбрана.

Започва и нова вълна от доста високи температури, които ще доближат, а тук-там ще преминат 40 градуса, предизвестяват от Гражданска отбрана.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР