Васил Терзиев след решението на СОС за сградата в Младост: Най-лесното нещо в политиката е да обещаваш невъзможни неща
Проблемът го има. Но решението, което се дава обещание, е невероятно. Това съобщи кметът на София във връзка дебата към плана за 22-етажна постройка в регион " Младост “.
ФОКУС напомня, че през днешния ден. Подкрепено бе от общински съветници от ГЕРБ-СДС, Българска социалистическа партия, Има Такъв Народ, " Синя София ", както и самостоятелни такива.
Терзиев акцентира, че развиването на града не може се взема решение с лозунги и неизпълними обещания, а изисква дълготрайна градоустройствена визия и реалистични решения.
" Най-лесното нещо в политиката е да обещаваш невъзможни неща, когато знаеш, че няма да ти се наложи да ги изпълняваш. Лесно е да кажеш " тук ще има градинка “, " тук нищо няма да се строи “. Трудното е по-късно да носиш юридическата, финансовата и управническата отговорност за тези думи “, сподели той
Столичният кмет беше безапелационен, че честният диалог с жителите е, че София ще продължи да се развива, а ролята на общината е този напредък да бъде ръководен рационално. " Няма по какъв начин да се спре строителството в този град. Но можем да спрем откровени безобразия и да наложим по-добри правила — повече озеленяване, по-добра инфраструктура, по-добра съгласуваност и по-високо качество на градската среда ", акцентира Терзиев.
Той напомни, че огромна част от проблемите в града са резултат от десетилетия липса на дълготрайна градоустройствена политика. " София заплаща цената за години безредни решения, безобразни заменки, липса на инфраструктура и обещания, които звучат добре, само че не устоят нито в закона, нито в съда, нито в действителността ", съобщи.
По думите му администрацията работи по повсеместен метод за развиването на регион " Младост “ и бул. " Александър Малинов “, а не по решения " на парче “. " С проектант Любо Георгиев работим по това да има цялостна устройствена мисъл за региона. Защото проблемите не се вземат решение обект по обект, а с дълготрайна визия за превоз, инфраструктура, зелени площи и качеството на живот ", посочи той.
Според кмета на София същинският спор би трябвало да бъде за това по какъв начин градът да се развива уравновесено, а не за краткосрочни политически внушения. " Моята работа не е да приказвам това, което е най-приятно за чуване. Моята работа е почтено да споделям какво е допустимо, какво не е и по какъв начин действително можем да подобрим града “, сподели още Терзиев.
ФОКУС напомня, че през днешния ден. Подкрепено бе от общински съветници от ГЕРБ-СДС, Българска социалистическа партия, Има Такъв Народ, " Синя София ", както и самостоятелни такива.
Терзиев акцентира, че развиването на града не може се взема решение с лозунги и неизпълними обещания, а изисква дълготрайна градоустройствена визия и реалистични решения.
" Най-лесното нещо в политиката е да обещаваш невъзможни неща, когато знаеш, че няма да ти се наложи да ги изпълняваш. Лесно е да кажеш " тук ще има градинка “, " тук нищо няма да се строи “. Трудното е по-късно да носиш юридическата, финансовата и управническата отговорност за тези думи “, сподели той
Столичният кмет беше безапелационен, че честният диалог с жителите е, че София ще продължи да се развива, а ролята на общината е този напредък да бъде ръководен рационално. " Няма по какъв начин да се спре строителството в този град. Но можем да спрем откровени безобразия и да наложим по-добри правила — повече озеленяване, по-добра инфраструктура, по-добра съгласуваност и по-високо качество на градската среда ", акцентира Терзиев.
Той напомни, че огромна част от проблемите в града са резултат от десетилетия липса на дълготрайна градоустройствена политика. " София заплаща цената за години безредни решения, безобразни заменки, липса на инфраструктура и обещания, които звучат добре, само че не устоят нито в закона, нито в съда, нито в действителността ", съобщи.
По думите му администрацията работи по повсеместен метод за развиването на регион " Младост “ и бул. " Александър Малинов “, а не по решения " на парче “. " С проектант Любо Георгиев работим по това да има цялостна устройствена мисъл за региона. Защото проблемите не се вземат решение обект по обект, а с дълготрайна визия за превоз, инфраструктура, зелени площи и качеството на живот ", посочи той.
Според кмета на София същинският спор би трябвало да бъде за това по какъв начин градът да се развива уравновесено, а не за краткосрочни политически внушения. " Моята работа не е да приказвам това, което е най-приятно за чуване. Моята работа е почтено да споделям какво е допустимо, какво не е и по какъв начин действително можем да подобрим града “, сподели още Терзиев.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




