Проблемът е в продължаващата и задълбочаващата се липса на средства

...
Проблемът е в продължаващата и задълбочаващата се липса на средства
Коментари Харесай

Свинаров: Над 10 млрд. ще струва пълното преоборудване на армията

Проблемът е в продължаващата и задълбочаващата се липса на средства за защита и сигурност. Необходима е радиолокационна и информационна техника, нови модерни Противовъздушна отбрана системи. Преди 10 години 10 милиарда щяха да са задоволителни за цялостното преоборудване на армията за 30 години напред. Сега не съм сигурен, че ще е по този начин. Това разяснява някогашният боен министър Николай Свинаров по Nowa News.

По думите му личните запаси на армията не стигат за обезпечаване на въздушния надзор на страната. " Винаги ще има страни членки на НАТО, които да ни оказват помощ. Дежурство с 4-5 самолета беше задоволително качествено, когато се надявахме да имаме отремонтирани МиГ-ове. Част от летците при липса на техника за ръководство може да преминат към гражданската авиация ", уточни той.

Според него защитата на въздушното ни пространство не се извършва по най-хубавия метод и в период. " Темата беше занемарена, на армията се даваха средства единствено за прехрана, само че не и за вложения. България има потребност с изключение на от новите самолети и от подготовка на летателен състав. Ако приготвяме водачи, по-опитните ще минат по-лесно курса. Той изисква да си квалифициран, търсенето и предлагането в бранша на труда е значимо. В гражданската авиация заплащането е по-добро ", обясни Свинаров.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР