Проблемът е, че тези, които за втори път подкрепиха това

...
Проблемът е, че тези, които за втори път подкрепиха това
Коментари Харесай

Стефан Спасов пред ФАКТИ: Инвеститорът ще спечели около 80 млн. евро от сградата в „Младост“

Проблемът е, че тези, които за повторно поддържаха това решение за градеж на 22-етажна постройка, което е изрично в ущърб освен на „ Младост “, а и на цяла София, са ГЕРБ, Има Такъв Народ, всякакви отцепници, както и, за наше отвращение, проф. Вили Лилков и сътрудниците му от „ Синя София “. Като цяло това е болшинството в Столичния общински съвет, с дребни разлики, което постоянно се намесва, когато става въпрос за решения с огромни стопански ползи. Почти нямаше разисквания. ГЕРБ и Българска социалистическа партия не мотивираха решението си да поддържат това ново разглеждане на проблема. След това беше прекъсната и полемиката, тъй че ние – от „ Спаси София “, не успяхме да предадем настояванията на жителите на „ Младост “, които се събраха на втория митинг. Видяхме и мълчанието на кмета Терзиев по време на тази полемика. Независимо че отчетът беше върнат по негово гледище, той не изложи никакви причини. Това разгласи пред Лили Маринкова в студио „ ФАКТИ “ и предаването „ Разговор “ Стефан Спасов, общински консултант от „ Спаси София “.

„ Ще продължим да следим дейностите и обещанията на кмета Терзиев. Най-малкото – дали ще разреши да се построи 22-етажна постройка на мястото на едно зелено пространство. Това е значимо, тъй като казусът с презастрояването в София се задълбочава. Дискусии съвсем нямаше, тъй като не беше дадена действителна опция за такива от сътрудниците, които поддържаха позицията. Общината взе участие с 93% от земята, а вложителят ще завоюва към 80 млн. евро, на база цените на парцелите в „ Младост “, тъй като приказваме за разгъната застроена повърхност от над 60 000 кв. метра “, добави гостът.

Още от диалога вижте във ВИДЕОТО.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР