Проблем при Столичния електротранспорт е, че има стар подвижен състав.

...
Проблем при Столичния електротранспорт е, че има стар подвижен състав.
Коментари Харесай

Симеон Ставрев, СОС: Нови тролеи, трамваи и електробуси няма да имаме поне още 2 години

Проблем при Столичния електротранспорт е, че има остарял преносим състав. При старите трамваи, какъвто е дерайлиралият, който потроши подлез в София, не може да се изключи изцяло електричеството, тъй като част от системите би трябвало да работят от самото начало, с цел да се зарежда батерията и трамваят да се задвижи. Това изясни столичният общински консултант от ПП-ДБ, съобщи кореспондент на " Фокус " .

" При нов преносим състав няма такива проблеми. И тук идва огромният въпрос за какво откакто СОС преди една година гласоподава решение да се закупи нов, тази процедура буксува? ", добави Ставрев.

" Съвсем отговорно мога да кажа, че нови тролеи, трамваи и електробуси, каквито са поръчани от Столичен електротранспорт посредством публични поръчки, няма да имаме до края на мандата ни, т.е 2 години ", съобщи още той.

Причината е, че за произвеждане са нужни минимум 3 години от момента на сключване на договорите. Затова ще се постанова да се обслужват и поддържат старите.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР