Приятната изненада в испанския футболен елит не успя да сложи

...

Късен гол лиши Жирона от подобаващ завършек на полусезона

Приятната изненада в испанския футболен хайлайф не съумя да постави черешката върху тортата на фантастичния си полусезон.

Сензацията Жирона изпусна в последните секунди триумфа и взе единствено точка след 1:1 като посетител на Бетис в мач от последния за календарната година 16-и кръг на „ Ла Лига “.

Украинецът Артьом Довбик даде задатък на Жирона в 39-ата минута със своя 11-и гол в 13 турнирни мача след летния си трансфер от Днепър-1, само че малко преди края бранителят Херман Алехо изравни.

Аржентинският защитник се разписа за първи път от над 2 години насам в 88-ата минута, с цел да оформи крайното 1:1.

След ремито, което е 4-о подред за Бетис, домакините събраха 28 точки и са на 7-мо място, до момента в който Жирона остава водач с 45.

Вторият Реал (Мадрид) е с мач по-малко и 42 в своя актив, тъй че в случай че завоюва ще зимува на върха.

Другият мач от кръга, игран по същото време, а точно Кадис – Реал (Сосиедад), също приключи без победител, само че и без попадения – 0:0.
Източник: novsport.com