Приятната изненада в испанския футболен елит - Жирона, завърши с

...

Жирона размаза изпадналия Гранада със 7:0, Довбик наниза хеттрик

Приятната изненада в испанския футболен хайлайф - Жирона, приключи с безапелационна победа най-успешния си сезон в " Ла Лига ".

Гостуващият Гранада, който предварително изпадна, бе разрушен със 7:0 в мач от последния XXXVIII кръг на Примера.
 Треньорът на Жирона е ухажван от Челси

Ето детайлности

Украинските национали Виктор Циганков и Артьом Довбик бяха над всички за домакините. Първият блесна с 2 гола и асистенция, до момента в който вторият осъществя хеттрик и също едно голово подаване.

Циганков асистира на Ерик Гарсия за първото попадение в 30-ата минута, а единствено 3 по-късно самичък вкара второто.

Сънародникът му Артьом Довбик пък оформи класиката още в 44-ата минута.

В 54-ата още веднъж Циганков направи 4:0, а в 75-ата Довбик повиши до 5:0.

Резервата Кристиан Стуани също се разписа, за 6:0 в 78-ата, до момента в който в последната 90-та Довбик постави точка на разногласието, оформяйки от дузпа крайното 7:0 и своя хеттрик.
 Берое договаря с някогашен състезател на Алавес и Жирона

Със стабилен опит в Ла Лига е

В 61-ата минута Факундо Пелистри от гостите беше изпъден поради втори жълт и надлежно червен картон.

Така Жирона събра 81 точки и приключва акцията на 3-о място, което дава право на присъединяване в Шампионската лига следващата година.

Гранада пък остана с едвам 21 в своя актив на предпоследната позиция и в серия от 5 провали.