Привърженик на Фламенго почина в резултат на победния гол на

...

Емоции в повече: Фен на Фламенго получи инфаркт след победния гол срещу Ривър Плейт

Привърженик на Фламенго умря вследствие на победния гол на своя отбор във финала за Копа Либертадорес в събота. 40-годишният Уошингтън Васконселос е получил сърдечен удар минути след втория гол на бразилския отбор, който се оказа и съдбоносен за купата на Фламенго.

Трагедията се разиграла в дома на Уошингтън, описа член на фамилията му

„ Той получи съречен удар след втория гол на Фламенго. Той бе страховит почитател на отбора. Може би инфарктът бе в резултат на сериозните емоции”, разяснява той.

Веднага след първите признаци за инфаркт Васконселос е бил закаран в най-близката болница, само че лекарите не са съумели да спасят живота му.

Фламенго стигна до трагичен триумф във финала за Копа Либертадорес над Ривър Плейт с 2:1, като двата гола за бразилците пристигнаха в 89-ата и 90-ата минути.