Международният анализатор Диана Хусеин за новото споразумение: Не мисля, че сме близо до мир или отваряне на Ормузкия проток за постоянно
Примирието " Съединени американски щати – Иран “ е в основата на диалога на Цоня Събчева с интернационалния редактор Диана Хусеин. Иран упорства Вашингтон да приключи глобите. От своя страна Тръмп сложи ултиматум на Иран – или да одобри последния пакет на Вашингтон за спокойно съглашение, или ще се сблъска с по-интензивни бомбардировки. В Израел бъдещото съглашение провокира ужас, а Нетаняху упорства Иран да бъде изцяло надвит, а нуклеарната стратегия прекъсната. Темата беше водеща в предаването " България, Европа и светът на фокус “ по радио ФОКУС.
" Въпросът за примирието към този момент е за милиард, не за милион. Появи се обява в американските медии с новите точки от съглашението и съдейки по тази информация, смятам, че са невъзможни за реализация от страна на Иран, тъй като от него се желае освен да се откаже от обогатяването на уран, само че и да замрази активността си в нуклеарните обекти, а съгласно Иран те са за мирни цели. Иска се и обогатения към този момент уран да бъде предаден не на трета страна, а на Съединени американски щати “.
По мнението на Диана Хусеин тези условия са проблематични и Иран нееднократно е посочил, че е не подготвен на отстъпки.
" Отговорът на иранската страна, през думите на ръководителя на техния парламент, демонстрира, че Иран не гледа съществено на това предложение. Има подигравка, даже насмешка на новата интервенция, оповестена от американския президент за отваряне на Ормузкия пролив. Постът от преди 16 часа на Калибаф е, че той първо се подиграва с тази интервенция, второ иронизира, че още веднъж се завръщаме към това да се схващат стремежи на Белия дом или Тел Авив през осведомителната организация " Акцио “, споделя интернационалният анализатор и заключава:
" Не мисля, че сме покрай мир или отваряне на Ормузкия пролив за непрекъснато и възобновяване на корабоплаването там “.
Диана Хусеин напомни, че все по-яростни стават рецензиите на американското общество към Тръмп поради тази война, която не обслужва американските ползи. До момента разноските са изчислени на към 50 милиарда $, а какви са икономическите загуби ще е обособена сметка, която ще е по-голяма.
За цената на бензина
" В някои щати цената се подвигна с към 50%, а в други съвсем 100%. Американският жител е претрупан и със сметката по митата, т.е. и не вижда изгода от това ръководство като цяло “.
Хусеин означи, че през днешния ден в Конгреса има искане за повече информация за нуклеарната стратегия на Израел, тематика, която до през вчерашния ден беше табу.
" Трудно е за Тръмп да се върне назад във боен режим и в случай че го направи, ще е с упованието за доста тежък масиран удар върху Иран и да провокира вътрешното неодобрение в страната, с цел да се стигне до събаряне на режима “.
" Въпросът за примирието към този момент е за милиард, не за милион. Появи се обява в американските медии с новите точки от съглашението и съдейки по тази информация, смятам, че са невъзможни за реализация от страна на Иран, тъй като от него се желае освен да се откаже от обогатяването на уран, само че и да замрази активността си в нуклеарните обекти, а съгласно Иран те са за мирни цели. Иска се и обогатения към този момент уран да бъде предаден не на трета страна, а на Съединени американски щати “.
По мнението на Диана Хусеин тези условия са проблематични и Иран нееднократно е посочил, че е не подготвен на отстъпки.
" Отговорът на иранската страна, през думите на ръководителя на техния парламент, демонстрира, че Иран не гледа съществено на това предложение. Има подигравка, даже насмешка на новата интервенция, оповестена от американския президент за отваряне на Ормузкия пролив. Постът от преди 16 часа на Калибаф е, че той първо се подиграва с тази интервенция, второ иронизира, че още веднъж се завръщаме към това да се схващат стремежи на Белия дом или Тел Авив през осведомителната организация " Акцио “, споделя интернационалният анализатор и заключава:
" Не мисля, че сме покрай мир или отваряне на Ормузкия пролив за непрекъснато и възобновяване на корабоплаването там “.
Диана Хусеин напомни, че все по-яростни стават рецензиите на американското общество към Тръмп поради тази война, която не обслужва американските ползи. До момента разноските са изчислени на към 50 милиарда $, а какви са икономическите загуби ще е обособена сметка, която ще е по-голяма.
За цената на бензина
" В някои щати цената се подвигна с към 50%, а в други съвсем 100%. Американският жител е претрупан и със сметката по митата, т.е. и не вижда изгода от това ръководство като цяло “.
Хусеин означи, че през днешния ден в Конгреса има искане за повече информация за нуклеарната стратегия на Израел, тематика, която до през вчерашния ден беше табу.
" Трудно е за Тръмп да се върне назад във боен режим и в случай че го направи, ще е с упованието за доста тежък масиран удар върху Иран и да провокира вътрешното неодобрение в страната, с цел да се стигне до събаряне на режима “.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




