Приказката на Франсиско Серундоло на Мастърса в Маями продължава и

...

Приказката продължава: 103-ият в света с дебютен Мастърс 1/2-финал след отказване на Синер

Приказката на Франсиско Серундоло на Мастърса в Маями продължава и той към този момент е част от полуфиналната фаза на конкуренцията, откакто Яник Синер взе решение да постави несвоевременен завършек на дуела заради физически проблеми. Италианецът имаше извънредно тежък път към четвъртфиналите, защото в откриващите си две срещи трябваше да избавя общо 8 мачбола в тричасови борби, преди да се изправи против Ник Кирьос на осминафиналите, където надви в поредни сетове. Изглежда, всичко това е дало отражение върху физическото положение на международния №11, който прекара единствено 22 минути на корта, преди да се отдръпна от шампионата поради мехури на стъпалата при резултат 1:4 в интерес на съперника.

За Серундоло това е първо присъединяване в главната скица на шампионат от сериите " Мастърс 1000 ", а още по-впечатляващото е, че при започване на конкуренцията той нямаше даже победа на твърди кортове, а в този момент ще спори за място в конфликта за купата, като негов противник на полуфиналите ще бъде спечелилият от дуела сред Александър Зверев и Каспър Рууд.

Get well soon,

Sinner is forced to retire 1-4 down to Cerundolo - sending through to the semi-finals!