Григор Димитров започва срещу австралиец в Майорка
При триумф на старта Гришо ще срещне Абдула Шелбаи
Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе против квалификанта Марк Полманс от Австралия първия кръг на шампионата на трева от сериите АТП 250 през тази седмица в Майорка (Испания).
При триумф на старта 35-годишният хасковлия, който се включи в конкуренцията с " уайлд кард ", ще се изправи против Абдула Шелбаи (Йордания), " благополучен губещ " от квалификациите, които изненадващо отстрани шестия подложен Корентен Муте (Франция) със 7:5, 6:4. 22-годишният Шелбаи реализира едвам третата си победа в 13 мача в главната скица на конкуренция от Тура на АТП.
Димитров, 164-и в международната класация сега, не е играл до момента с 29-годишния Полманс, който е 366-и в света.
Турнирът в Майорка е с награден фонд от 612 хиляди евро и е последната инспекция преди началото на конкуренцията от Големия шлем " Уимбълдън " в Лондон на 29 юни.
Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе против квалификанта Марк Полманс от Австралия първия кръг на шампионата на трева от сериите АТП 250 през тази седмица в Майорка (Испания).
При триумф на старта 35-годишният хасковлия, който се включи в конкуренцията с " уайлд кард ", ще се изправи против Абдула Шелбаи (Йордания), " благополучен губещ " от квалификациите, които изненадващо отстрани шестия подложен Корентен Муте (Франция) със 7:5, 6:4. 22-годишният Шелбаи реализира едвам третата си победа в 13 мача в главната скица на конкуренция от Тура на АТП.
Димитров, 164-и в международната класация сега, не е играл до момента с 29-годишния Полманс, който е 366-и в света.
Турнирът в Майорка е с награден фонд от 612 хиляди евро и е последната инспекция преди началото на конкуренцията от Големия шлем " Уимбълдън " в Лондон на 29 юни.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




