При самоубийствен атентат на оживен пазар по време на празник

...
При самоубийствен атентат на оживен пазар по време на празник
Коментари Харесай

Взрив на пазар уби 25 пакистанци

При гибелен атентат на многолюден пазар по време на празник в Северозападен Пакистан починаха минимум 25 души, а 20 бяха ранени, съобщи Ройтерс, цитирайки държавни представители.
Експлозията в окръг Оракзай е била провокирана от мъж, който се врязал с мотоциклет в множеството и се самовзривил. Тя станала съвсем по същото време, когато трима нападатели се пробвали да щурмуват китайското консулство в южния град Карачи. Загинаха двама служители на реда, както и нападателите. Отговорност за офанзивата в Карачи пое сепаратисткото придвижване "Армия за избавление на Белуджистан ".
Нападението против консулството наподобява не е обвързвано с атентата на пазара. Представител на управляващите сподели за Ройтерс, че нападението е осъществено по време на празник, проведен всеки петък и в който вземат участие разнообразни религиозни общности. Според източника измежду убитите има представители на сикхското малцинство и двама души от силите за сигурност.
До момента никой не е поел отговорност за офанзивата.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР