При резултат 0:0 в редовното време Португалия и Словения играха

...

След дузпи: Португалия пречупи Словения и отива на четвъртфинал

При резултат 0:0 в постоянното време Португалия и Словения играха продължения на осминафиналния дуел от Евро 2024. След като и продълженията приключиха без маркиран гол, за първи път на това Европейско първенстно мач се реши от осъществяване на дузпи.

" Мореплавателите " имаха предимство през цялото постоянно време, само че сътвориха прекомерно малко чисти положения, а срещата ще се запомни с пропуските и неточните изстрели на Кристиано Роналдо, който насочи двуцифрен брой удари, само че по този начин и не успяваше да порази вратата на Ян Облак. Роналдо дори пропусна дузпа в 105-ата минута на продълженията.

Но при осъществяването на дузпите Роналдо би първата и този път беше прецизен. Словения изпусна първите три дузпи и това предопредели всичко. Крайният резултат: 3:0 за Португалия.

Победителят от срещата ще се изправи на четвъртфиналите против мощния отбор на Франция, който по-рано преодоля Белгия с 1:0.
Източник: glasnews.bg