При осезаем зрителски интерес продължава 20-ото, юбилейно издание на общинския

...

Опитни майстори блестят на турнира на малки врати в Мездра /снимки/

При осезателен зрителски интерес продължава 20-ото, юбилейно издание на общинския шампионат по футбол на дребни порти, проведен от Община Мездра, оповестиха от локалната администрация.
Снощи програмата на атрактивната спортна конкуренция предложи на феновете на най-популярната игра два завладяващи дуели.
В първия от тях след трагични обрати отборът на „ Община Мездра “ се наложи над „ ЛИВ “ с 3:2 (на полувремето 2:2). Венислав Христов изведе тима на семейството Лалови напред в резултата в 17-ата мин. на срещата - 0:1. Три минути по-късно един от водещите изпълнители на четвъртоешелонния „ Скала 2015 - Оселна “ /Зверино/ Владимир Стоянов върна „ общинарите “ в мача, а секунди по-сетне някогашният футболист на „ Локо “ /Мездра/, „ Несебър “ и „ Конелиано “ /Герман/ и сегашен старши треньор на третодивизионния ОФК „ Локомотив “ Николай Нинов направи цялостен поврат - 2:1.
Минута по-късно Стилиян Лалов възвърне равенството - 2:2. Победното попадение за „ Община Мездра “ означи още веднъж Ники Нинов 9 минути преди последния съдийски сигнал на рефера Румен Каменов.
Начело във краткотрайното класиране в предварителна група „ А “ е „ Локо Футбол “ с цялостен актив от 6 точки и голова разлика 7:0, следван от „ Община Мездра “ (3:3) и „ Кохонес гранде “ (1:3) с по 3 т. Последен е „ ЛИВ “ без извоювана точка и голово съответствие 2:7.
В среща от предварителна група „ Б “ групировката на „ Моравица “ победи „ Ботевъ “ (Брусен) с класическото 3:0 и се класира за полуфиналите на шампионата. На два пъти прецизен за моравчени беше някогашният плеймейкър на „ Локо “ /Мездра/ и сегашен на „ Ботев 2013 " /Криводол/ Александър Миков, а един път се разписа доайенът на „ ВиК “ - Враца инж. Стамен Атанасов.
Лидери в група „ Б “ са „ Неудобните “ (9:0) и „ Моравица “ (7:1) с цялостен актив от 6 т., следвани от „ Ботевъ “ - Брусен (0:5) и „ Крета “ (1:11) без извоювана точка.
Тази вечер от 18:30 часа играят „ Локо Футбол” - „ Община Мездра “ (Група „ A “) и „ Неудобните “ - „ Моравица “ (Група „ Б “), а в понеделник, 17 май, са последните срещи от груповата фаза на шампионата: „ Кохонес Гранде “ - „ ЛИВ “ (Група „ A “) и „ Крета “ - „ Ботевъ “ - Брусен (Група „ Б “).
Източник: bulnews.bg