МВР разследва източване на здравната каса в Пловдив
При акция на икономическата полиция в Пловдив е разкрита скица за източване на средства от Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) посредством хиляди фиктивни клинични пътеки за рехабилитация. Това заяви министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев след държавното съвещание, представен от Българска телеграфна агенция.
По думите му акцията е извършена в границите на напъните за противопоставяне на източването на обществени запаси. Установено е потреблението на към 3000 фиктивни клинични пътеки за пациенти, които действително не са получили услуги по рехабилитация. По случая са разпитани над 35 очевидци, арестувани са шестима души, а на петима са повдигнати обвинявания, посочи министърът.
(Засега известие от прокуратурата няма - бел. ред. на Клуб Z.)
Според първичните данни вредата за НЗОК е възлизала на към половин милион евро за една година. Средствата са били получавани посредством фиктивни посоки и с потребление на лекарски печати, като в огромна част от случаите лекарите не са знаели, че печатите им са били употребявани.
„ Продължаваме да проверяваме предишни интервали, както и дали тази процедура е била прилагана и отвън територията на Пловдив “, съобщи Демерджиев. Той уточни, че повече детайлности по акцията ще бъдат показани на взаимен брифинг на шефа на Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи – Пловдив и на окръжния прокурор на града.
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
По думите му акцията е извършена в границите на напъните за противопоставяне на източването на обществени запаси. Установено е потреблението на към 3000 фиктивни клинични пътеки за пациенти, които действително не са получили услуги по рехабилитация. По случая са разпитани над 35 очевидци, арестувани са шестима души, а на петима са повдигнати обвинявания, посочи министърът.
(Засега известие от прокуратурата няма - бел. ред. на Клуб Z.)
Според първичните данни вредата за НЗОК е възлизала на към половин милион евро за една година. Средствата са били получавани посредством фиктивни посоки и с потребление на лекарски печати, като в огромна част от случаите лекарите не са знаели, че печатите им са били употребявани.
„ Продължаваме да проверяваме предишни интервали, както и дали тази процедура е била прилагана и отвън територията на Пловдив “, съобщи Демерджиев. Той уточни, че повече детайлности по акцията ще бъдат показани на взаимен брифинг на шефа на Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи – Пловдив и на окръжния прокурор на града.
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Източник: clubz.bg
КОМЕНТАРИ




