Президентът се обърна към студентите от УНСС на 21-ото издание

...
Президентът се обърна към студентите от УНСС на 21-ото издание
Коментари Харесай

Румен Радев към студентите: Не оставяйте политиците да решават вместо вас

Президентът се обърна към студентите от УНСС на 21-ото издание на Младежкия стопански конгрес с основно обръщение – младежите би трябвало да поемат отговорност за напредъка на България и да не оставят решенията за бъдещето си в ръцете на други. Президентът прикани младите да не чакат някой различен да поеме отговорност за развиването на страната . Той акцентира, че младежите, които изберат да останат в България, имат неповторимия късмет да допринесат за нейния прогрес. Според него това е въпрос освен на персонална упоритост, само че и на дълг към бъдещето.

„ Младежта отива там, където получава крила да осъществя своите упоритости “ , сподели Радев, отбелязвайки, че младежите постоянно напущат страната поради по-добрите условия в чужбина, само че тези, които останат, могат да изпитат удовлетворението от смяната в родината си . Президентът остро подлага на критика деградиращите публични и политически процеси, заявявайки, че младежите би трябвало да одобряват като засегнатост протичащото се в страната – от езика на парламентарната естрада до подмолните игри.

„ Показното самоубийство на парламентаризма и общественият разстрел на меритокрацията са притеснителни “ , акцентира Радев. Според него безнаказаността на корупцията неналичието на правдивост и задушаването на медиите са измежду най- сериозните проблеми на страната . Румен Радев подчертава върху значимостта на образованието като ключ към свободата и независимостта.

„ За образованите хора свободата е висша полезност, и те мъчно могат да бъдат манипулирани “, сподели президентът. Той също по този начин акцентира, че младите би трябвало да бъдат дейни участници в обществото, да се обединят против недъзите и да работят за смяна.

„ Личното избавление не е стабилно решение, “ съобщи президентът. Президентът насочи зов към младежите да осъзнаят значимостта на своето присъединяване в политическите процеси и да не оставят решенията за бъдещето в ръцете на малко на брой.

„ Когато политиците работят без публичен надзор, те вземат решения единствено за своя изгода “, предизвести той. По време на събитието Радев разяснява и световните спорове , като съобщи, че дипломацията би трябвало да бъде първото средство за попречване на военни дейности. Той акцентира, че неналичието на политическа воля за мир води до изостряне на споровете .

С тази вдъхновяваща тирада президентът Радев стимулира младежите да поемат бъдещето на България в свои ръце и да се ангажират интензивно в построяването на по-справедливо и транспарантно общество .

Людмила Петкова разгласи дали ще се вдигнат налозите

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР