Президентът Румен Радев ще участва в конференция на тема: Българското

...
Президентът Румен Радев ще участва в конференция на тема: Българското
Коментари Харесай

Президентът ще участва във форума Българското председателство на Съвета на Европейския съюз - време за равносметка

Президентът Румен Радев ще взе участие в конференция на тематика: " Българското председателство на Съвета на Европейския съюз - време за равносметка ".

Очаква се в полемиката да се включи вицепремиерът и министър на външните работи Екатерина Захариева, която ще регистрира политическите цели на Българското европредседателство. Във форума ще вземат участие още Гергана Паси, Ивайло Калфин и специалисти по европейски въпроси. Един от уредниците е Института за стопанска система и интернационалните връзки /ИИМО/.

Според анализатора и шеф на ИИМО Любомир Кючуков Българското председателство е постигнало постижимото, поради комплицирания интернационален подтекст.

„ Достатъчно е да се упоменат " Брекзит ", проблемите с държавното управление в Германия, Каталуня, наказателната процедура на Европейската комисия против Полша и т. н.. Това, което Българското председателство реализира, е, че избегна отварянето на нови конфронтационни линии в Европейския съюз и не ескалира кавги, само че в същото време не се случиха значими пробиви в решаването на основни въпроси ".

Според него съществени нерешени въпроси след Българското председателство са мигрантската рецесия и общата посока на развиване на Европейския съюз.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР