Президентът Румен Радев се присъедини към Възраждане и ИТН и

...
Президентът Румен Радев се присъедини към Възраждане и ИТН и
Коментари Харесай

Радев атакува промените в Конституцията пред КС: Експеримент, за който българите ще плащат тежка цена

Президентът Румен Радев се причисли към " Възраждане " и Има Такъв Народ и също нападна преди малко признатите промени в Конституцията.

Той разгласи, че ще заведе тъжба пред Конституционния съд в опит да спре промяната - част от текстовете засягат директно неговите пълномощия.

" За опита с Конституцията българите ще заплащат тежка цена. Сезирането на Конституционния съд е мой дълг като държавен глава ", сподели той.

Конкретните му упреци бяха ориентирани против позволяването на хора с двойно поданство да заемат постове на депутати и министри - по подигравка точно в един от неговите служебни кабинети се сътвори юридически проблем при отхвърли на Кирил Петков от канадския му паспорт, с цел да може да стане министър през 2021.

Радев е неудовлетворен и от смяната в правосъдната система, която съгласно него не отговаряла на изискването за гарантиране на правдивост за жителите.

" За сметка на това подкопават устоите ни като демократична, правова и суверенна страна. И зад тези промени прозира една ясна цел - ръководещите партии да запазят своето въздействие, даже когато изцяло изгубят доверие ", разгласи още той.
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР