Президентът Румен Радев има готовност да свика Консултативния съвет за

...
Президентът Румен Радев има готовност да свика Консултативния съвет за
Коментари Харесай

Румен Радев: Към момента няма пряка заплаха за националната ни сигурност

Президентът Румен Радев има подготвеност да свика Консултативния съвет за национална сигурност (КСНС) при смяна на ситуацията след нападението на придвижването „ Хамас “ над Израел, съобщи БГНЕС.

В Бургас довечера президентът съобщи, че сега най-важното е да не се позволява некадърно вмешателство в работата на службите и продължение на опитите за тяхната политизация.

Радев напомни, че все още няма директна опасност за националната ни сигурност, а това демонстрира и отчетът на Националния контратерористичен център сподели, че няма директна опасност за националната сигурност.

" Очаквам службите за сигурност да продължат да работят умерено и отговорно. Ако има смяна в ситуацията съм подготвен да свикам Консултативен съвет за национална сигурност ", сподели Радев.

Относно измененията в Конституцията, президентът изрази мнение, че актуалното Народно заседание няма нито легитимност като социална поддръжка, нито задоволително гражданско посланичество, с цел да пренаписва българската Конституция.

" Настоящото Народно събрание няма нито легитимност като социална поддръжка, нито задоволително гражданско посланичество като % дали своят вот при последните избори, с цел да пренаписва българската Конституция, а и партиите, които напират да пренапишат публичния контракт нямат съгласно мен и моралната легитимност да го вършат, тъй като те събират парламентарна поддръжка с цената на измяната на личните си гласоподаватели, тъй че на всички е ясно, че тези напъни за замяна на публичния контракт се вършат най-много, с цел да се оправдае безпринципната коалиция ", сподели още Румен Радев.
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР