Президентът Румен Радев и съпругата му Десислава Радева посрещнаха полския

...
Президентът Румен Радев и съпругата му Десислава Радева посрещнаха полския
Коментари Харесай

Радев посрещна полския си колега Анджей Дуда

Президентът Румен Радев и брачната половинка му Десислава Радева посрещнаха полския президент Анджей Дуда и брачната половинка му Агата Корнхаузер-Дуда на публична гала на площад " Св. Александър Невски " в София.

Анджей Дуда, който е на публично посещаване в България по покана на президента, отдаде респект пред Паметника на Незнайния боец.

След формалната гала двамата президенти се насочиха към " Дондуков " 2, където ще проведат среща " на четири очи ". Предвидени са и пленарните диалози сред формалните делегации на двете страни.



Очаква се във фокуса на диалога сред двамата президенти да бъдат перспективите за следващо задълбочаване на двустранния стопански обмен и вложенията сред България и Полша, партньорството в областта на сигурността и защитата, науката, културата и образованието.

Очаква се още Радев и Дуда да обсъдят тематики от дневния ред на Европейския съюз, районното съдействие и средата за сигурност в Европа. В края на април по покана на Анджей Дуда президентът Радев посети Полша за присъединяване в 10-ата Среща на върха на Инициативата " Три морета ".

Полша ремонтира българските изтребили МиГ-29. През ноември предходната година българското Министерството на защитата подписа следващ контракт с полската държавна компания Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. за главен ремонт на шест мотора за самолети МиГ-29. 

Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР