Петър Стоянов: Българските политици трябва да имат самочувствие в ЕС и НАТО
Президентът Петър Стоянов навърши 70 години. Бившият държавен глава и водач на Съюз на демократичните сили чества в Дом №2 в Бояна 25 години от встъпването си в служба.
Заобиколен от близки, интелектуалци и политически другари президентът сподели, че остава оптимист за бъдещето на България макар компликациите.
„ Времето преди 25 години беше може би най-тежкото в новата българска история и откакто успяхме да ги преодолеем тогава тези компликации, аз съм уверен, че ще преодолеем и днешните компликации. Напомням - нямахме 120 млн. да си платим житото, България оставаше без самун, сметките ни бяха блокирани, тъй като страната беше банкрутирала “, съобщи Стоянов.
Стоянов прикани актуалните български политици да демонстрират самочувствие пред евроатлантическите ни сътрудници.
„ Ние би трябвало да си повярваме, ние не можем да стоим на края на стола в Европейски Съюз като в последния миг поканен родственик от провинцията, ние наложително би трябвало да имаме своя физиономия, свое мнение, собствен явен изказ, не можем непресъднато да се тревожим дали сме получили „ конгратулейшънс “, разяснява вторият либерален бългтарски президент.
Един от подаръците, които рожденникът получи беше сребърната звезда от Атлантическия съвет, защото към този момент има златната поради приемането на България в НАТО.
За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!
Бъдете с нас и във и!
Източник: btvnovinite.bg
КОМЕНТАРИ




