Президентът още утре да внесе отново искането си за свикване

...
Президентът още утре да внесе отново искането си за свикване
Коментари Харесай

Костадин Костадинов призова президента да внесе повторно искане за референдум в НС

Президентът още на следващия ден да внесе още веднъж настояването си за привикване на референдум за опазване на българския лев, изиска водачът на „ Възраждане “ Костадин Костадинов във видео коментар във Facebook по отношение на днешното решение на Конституционния съд (КС).

Припомняме, че днес КС реши, че ръководителят на Народното събрание няма пълномощие да преценя дали е възможно произвеждането на народен референдум и да отклонява предложение. 

Конституционен съд излезе с изненадващо бързо даже за мен решение, в което разгласи за противоконституционен отхвърли на предходния ръководител на Народното събрание Наталия Киселова да внесе за разглеждане оферти от президента референдум за опазване на лв., сподели Костадинов. С други думи това, което и ние обяснявахме тогава, че Наталия Киселова е погазила закона, разяснява той.    

Най-доброто, което може да се случи сега и което чакам да се случи, е българският президент още веднъж още на следващия ден да внесе настояването си за привикване на подобен референдум и то да бъде импортирано за разглеждане от настоящия ръководител, сподели водачът на „ Възраждане “. Той разяснява, че не чака българският парламент да се съобрази с това предложение на президента, само че внасянето му ще задейства процедура. Когато президентът внесе такова предложение, Конституционен съд може да бъде сезиран повторно и ние ще го сезираме, сподели Костадинов.

„ Очаквам, аз не мога да прикани, несъмнено, Румен Радев, той си знае какво ще направи, само че съгласно мен в тази обстановка, аз, в случай че бях на негово място, единственото решение е още на следващия ден той да внесе искане за разглеждане на неговото предложение за референдум наново “, разяснява водачът на „ Възраждане “. В момента имаме следващ финален късмет да запазим българския лев, съобщи той. Очакваме от българския президент да внесе по най-бързия метод, допустимо още на следващия ден, искане за осъществяване на референдум за опазване на българския лев, добави Костадинов.

Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР