Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че страната му ще

...
Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че страната му ще
Коментари Харесай

Зеленски не се отказва да види Украйна в НАТО

Президентът на Украйна Володимир Зеленски съобщи, че страната му ще продължи да преследва задачата си за участие в НАТО макар гнева на Русия и скептицизма на някои западни страни , оповестява " Ройтерс ".

Днес доста публицисти и водачи загатват на Украйна да не поема опасности, да не повдига непрекъснато въпроса за бъдещото участие в Алианса, тъй като тези опасности са свързани с реакцията на Руската федерация, означи президентът на конференция с немския канцлер Олаф Шолц.

Вярвам, че би трябвало да вървим по пътя, който сме избрали, безапелационен бе той.

По-рано през днешния ден украинския дипломат във Англия Вадим Пристайко съобщи, че, с цел да избегне война с Русия.

Впоследствие английският министър председател Борис Джонсън акцентира, че суверенното право на Украйна да се причисли към Алианса
 Украйна може да се откаже от участие в НАТО, с цел да избегне война
Украйна може да се откаже от участие в НАТО, с цел да избегне война

Посланик Вадим Пристайко съобщи, че Украйна е подготвена да прояви гъвкавост
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР