Президентът на Украйна Владимир Зеленски се обърна към гражданите на

...
Президентът на Украйна Владимир Зеленски се обърна към гражданите на
Коментари Харесай

Зеленски отказа преговори в Беларус: Искаме мир, но там, откъдето не летят ракети към нас |

Президентът на Украйна Владимир Зеленски се обърна към жителите на Беларус и съобщи, че страната му не е подготвена за договаряния с Русия на тяхна територия. 

Руска делегация дойде в Беларус за договаряния с украинската страна, съобщи представителят на Кремъл Дмитрий Песков, съобщи Ройтерс, като се базира на осведомителната организация Интерфакс. Песков сподели, че делегацията включва представители на съветските министерства на външните работи и на защитата, а също по този начин и представители на администрацията на президента Владимир Путин и чака идването на украински представители. 

Днес всички вие сте призовани до урните, с цел да гласувате на референдум. Може да наподобява като естествен политически развой. Но в този момент сигурно не може да бъде нищо обикновено. Сега решенията се вземат на напълно друго равнище, сподели Зеленски, представен от УНИАН.

Той добави още, че нощта е била жестока. Отново имаше обстрели в цяла Украйна, нанесени са вреди на жилищни здания. 

Днес няма нито един обект в страната, който окупаторите да не считат за годна цел за себе си. Те се борят против всички. Борят се против всичко живо – против детски градини, против жилищни здания и даже против коли за спешна помощ, сподели президентът на Украйна. 

Във войната, която тече в този момент, вие не сте на една страна с нас. Уви. От ваша територия войските на Руската федерация изстрелват ракети по Украйна. От ваша територия се убиват нашите деца, нашите къщи се унищожават, пробват се да взривят всичко, което е строено с десетилетия - и апропо освен от нас, само че и от нашите татковци, нашите дядовци. И всичко това също е де факто референдум за вас, Беларуси. Вие решавате кои сте. Вие решавате кой да бъдете. Как ще гледате в очите на децата си, по какъв начин ще гледате в очите един на различен, вашите съседи. А ние сме вашите съседи. Ние, украинците. Бъдете Беларус, а не Русия! Вие вършиме този избор сега. Днес, сподели Зеленски.

Зеленски означи, че в случай че няма нападателни дейности от страна на Беларус, договарянията могат да се проведат в Минск. Но сега това не е допустимо. 

„ Затова в този момент споделяме – не Минск. Разбира се, ние желаеме мир. Искаме да се срещнем, желаеме края на войната! Варшава, Братислава, Будапеща, Истанбул, Баку – всички ние предложихме това на съветската страна " Да, и всеки различен град ни подхожда в страна, от чиято територия не летят ракети. Само по този начин договарянията могат да бъдат почтени. И в действителност могат да сложат завършек на войната ", добави президентът.
Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР