Сирийският президент обсъди с кюрдския лидер в Ирак Барзани прилагането на примирието с кюрдските сили
Президентът на Сирия Ахмед аш Шараа и водачът на Кюрдската демократична партия Масуд Барзани, който е една от най-влиятелните фигури в Иракски Кюрдистан, разискаха в телефонен диалог последните събития в Сирия, заяви в. " Араб нюз ".
Аш Шараа удостовери уговорката на държавното управление си към националните, политическите и гражданските права на кюрдите, като акцентира, че всички сирийци са равни пред закона и се употребяват с равни права, съобщи Сирийската арабска новинарска организация (САНА).
Барзани приветства всеобхватното съглашение сред сирийското държавно управление и доминираните от кюрдите Сирийски демократични сили (СДС) и акцентира нуждата от използването му, с цел да се подсигурява единството и стабилността на Сирия.
Двамата акцентираха значимото значение на съдействието в поддръжка на използването на договорката и укрепването на стабилността в страната и района.
В петък, след седмици на въоръжени конфликти, за цялостно преустановяване на огъня и поетапно консолидиране на кюрдските бойци в сирийската държавна конструкция.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




