Тръмп: Зеленски е много хитър човек, а Украйна понася загуби на фронта и се държи само благодарение на доставките на оръжие
Президентът на Съединени американски щати съобщи, че Украйна понася загуби на фронта и се държи единствено с помощта на доставките на оръжие. Той назова в изявление за президента на Украйна " остроумен “ и загатна напрегнатата среща в Овалния кабинет.
Тръмп непосредствено разяснява обстановката на бойното поле: " Те губят територия “, само че посочи, че загуби понася и Русия.
При това той означи, че точно достъпът до оръжие разрешава на Украйна да води война: " Те имат опция да се бият, тъй като – без значение дали техниката е чудесна, или не напълно – те имат опция да водят война “, съобщи той.
Според Тръмп схемата на доставките наподобява по този начин: Съединени американски щати продават оръжие на НАТО, а алиансът към този момент го предава на Украйна.
" Ние продаваме това главно на НАТО, а те към този момент го разпределят. Ще обясня по този начин: те (украинците) имат опция, без значение дали техниката е добра или не напълно – те имат опция да водят война “.
Отделно Тръмп подлага на критика помощта на Байдън за Украйна – съгласно него даването на оръжие и средства на стойност 350 милиарда $ е било " просто смешно “.
" Купувате ракети, би трябвало да плащате за тях. Те молят за това “, разяснява Тръмп.
Той също по този начин призна, че украинските военни се оказаха по-ефективни от която и да е войска в Европа:
" Те са по-добри от всеки различен в Европа в тази битка “, съобщи Тръмп и добави също, че Въоръжените сили на Украйна са по-добри от които и да е съдружници на Съединени американски щати в НАТО.
Говорейки за украинския президент, Тръмп го назова " остроумен човек “. Той призна, че като цяло се схваща добре с него, само че загатна едно изключение.
" Харесвам Зеленски. Освен оня един миг в Белия дом, който беше малко нападателен “, съобщи Тръмп, имайки поради срещата в Овалния кабинет при започване на 2025 година
Тръмп също по този начин се изрече остро за съдружниците от НАТО.
Според него алиансът не е подкрепил Съединени американски щати, когато това е било належащо.
" Когато имахме потребност от НАТО – те не бяха там за нас “, съобщи той.
Американският президент напомни, че по-рано Съединени американски щати в действителност напълно финансираха НАТО, и даде да се разбере, че не има вяра в надеждността на съдружниците при положение на огромна война.
" Ако в миналото имаме огромна война или даже по-голяма – нямам доверие, че те ще бъдат до нас “, добави той.
Тръмп непосредствено разяснява обстановката на бойното поле: " Те губят територия “, само че посочи, че загуби понася и Русия.
При това той означи, че точно достъпът до оръжие разрешава на Украйна да води война: " Те имат опция да се бият, тъй като – без значение дали техниката е чудесна, или не напълно – те имат опция да водят война “, съобщи той.
Според Тръмп схемата на доставките наподобява по този начин: Съединени американски щати продават оръжие на НАТО, а алиансът към този момент го предава на Украйна.
" Ние продаваме това главно на НАТО, а те към този момент го разпределят. Ще обясня по този начин: те (украинците) имат опция, без значение дали техниката е добра или не напълно – те имат опция да водят война “.
Отделно Тръмп подлага на критика помощта на Байдън за Украйна – съгласно него даването на оръжие и средства на стойност 350 милиарда $ е било " просто смешно “.
" Купувате ракети, би трябвало да плащате за тях. Те молят за това “, разяснява Тръмп.
Той също по този начин призна, че украинските военни се оказаха по-ефективни от която и да е войска в Европа:
" Те са по-добри от всеки различен в Европа в тази битка “, съобщи Тръмп и добави също, че Въоръжените сили на Украйна са по-добри от които и да е съдружници на Съединени американски щати в НАТО.
Говорейки за украинския президент, Тръмп го назова " остроумен човек “. Той призна, че като цяло се схваща добре с него, само че загатна едно изключение.
" Харесвам Зеленски. Освен оня един миг в Белия дом, който беше малко нападателен “, съобщи Тръмп, имайки поради срещата в Овалния кабинет при започване на 2025 година
Тръмп също по този начин се изрече остро за съдружниците от НАТО.
Според него алиансът не е подкрепил Съединени американски щати, когато това е било належащо.
" Когато имахме потребност от НАТО – те не бяха там за нас “, съобщи той.
Американският президент напомни, че по-рано Съединени американски щати в действителност напълно финансираха НАТО, и даде да се разбере, че не има вяра в надеждността на съдружниците при положение на огромна война.
" Ако в миналото имаме огромна война или даже по-голяма – нямам доверие, че те ще бъдат до нас “, добави той.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




