Президентът на САЩ обяви днес, че понижаването на митатата върху

...
Президентът на САЩ обяви днес, че понижаването на митатата върху
Коментари Харесай

Тръмп предлага мита от 80% върху китайския внос и настоява Пекин да отвори пазара си за американските стоки

Президентът на Съединени американски щати разгласи през днешния ден, че понижаването на митатата върху вноса на китайски артикули на 80 на 100 наподобява " вярното решение ", съобщи Ройтерс.

Тръмп обаче настоя Китай да отвори пазара си за американски артикули.

" Мита от 80 на 100 за Китай наподобяват вярно решение. Сега е ред на Скот Б ", сподели Тръмп, визирайки финансовия министър Скот Бесънт.

Това известие на Тръмп идва в навечерието на търговски договаряния сред Съединени американски щати и Китай, които са планувани за този уикенд в Женева.

По-рано тази седмица Пекин заяви, че китайският вицепремиер Хе Лифенг ще посети Швейцария сред 9 и 12 май. По време на своята аудиенция той ще се срещне с американска делегация, водена от финансовия министър на Съединени американски щати Скот Бесънт, оповестиха китайските управляващи.

Високопоставени представители на администрацията на Тръмп дефинираха идните диалози с китайската страна като " стъпка към деескалация на напрежението с Китай ".

Откакто стартира втория си мандат като президент на Съединени американски щати, Тръмп усили митата върху китайския импорт до 145 на 100, в допълнение към тарифните ставки, наложени по време на първия му мандат.

Китай отговори, като наложи ограничавания върху износа на някои редкоземни детайли и увеличи митата върху вноса на американските артикули до 125 на 100. Тези ограничения бяха приложение в допълнение към цените върху вноса на избрани артикули, измежду които са соята и втечнения природен газ, показва Ройтерс, представена от Българска телеграфна агенция.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР