Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Вашингтон не се

...
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Вашингтон не се
Коментари Харесай

Тръмп пак се пъчи: САЩ не се нуждае от сделка с Иран за достъп до урана

Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп съобщи, че Вашингтон не се нуждае от съглашение с Иран, с цел да получи достъп до обогатения уран на страната. По думите му Съединените щати биха могли да се снабдят с него и без договорка, само че нямало причина да го вършат.

Тръмп акцентира, че главното изискване пред Техеран е да не има нуклеарно оръжие. Той добави още, че към този момент не желае да се среща с висшия водач на Иран Моджтаба Хаменей, откакто ден по-рано беше изразил предпочитание. Той не изключи сходна среща, в случай че сред двете страни бъде реализирано съглашение.

Тръмп добави, че в случай че Иран нападна американски военни, това би било съображение спорът да бъде възобновен.

" Обмисляхме такава опция в самото начало, само че се отказахме. Това би изисквало огромна военна интервенция с доста техника и наличие на място в продължение на седмици. Съществуваше риск американски военнослужещи да бъдат атакувани и да загинат. Ако желаеме, можем да стигнем до този уран, само че няма причина да го вършим сега. Той е покрит надълбоко подземен ", разяснява американският държавен глава.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР