Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че не го интересува“

...
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че не го интересува“
Коментари Харесай

Тръмп: Иран е много тежко победена страна. Те едва се държат

Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп съобщи, че „ не го интересува “ дали Иран ще взе участие на международното състезание по футбол през 2026 година това лято.

Коментарите на Тръмп идват на фона на ударите на Съединени американски щати и Израел против Иран, на които Техеран отговори с офанзиви против съюзнически на Съединени американски щати страни в Персийския залив в нарастващия спор.

Съединените щати са съорганизатор на международното състезание, което ще се организира сред 11 юни и 19 юли, дружно с Канада и Мексико.

„ Наистина не ме интересува “, съобщи Тръмп пред Politico по отношение на присъединяване на Иран в шампионата.

„ Мисля, че Иран е доста тежко победена страна. Те едвам се държат. “

Иран се класира за четвърто следващо международно състезание и би трябвало да стартира присъединяване си в шампионата с мачове против Нова Зеландия и Белгия в Лос Анджелис, преди последната си среща от груповата фаза против Египет в Сиатъл.

Страната не се отдръпна от шампионата предишното лято, когато Съединени американски щати бомбардираха три нуклеарни уреди на нейна територия.

Но при актуалната по-сериозна ескалация президентът на Иранската футболна федерация Мехди Тадж, по информация на медии, е сложил под подозрение присъединяване на тима.

Тадж съобщи пред иранската телевизия, че „ надалеч не дава отговор на упованията ни да гледаме към международното състезание с вяра “. Той добави, че спортните управляващи в страната ще решат дали са нужни някакви дейности.

Генералният секретар на ФИФА Матиас Графстрьом съобщи в събота: „ Нашият фокус е да имаме безвредно международно състезание с присъединяване на всички. “
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР