Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че е смятал покойния

...
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че е смятал покойния
Коментари Харесай

Тръмп с емоционално изказване за Робърт Редфорд: Мисля, че беше велик

Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп съобщи, че е считал починалия артист и режисьор Робърт Редфорд за " популярен ", откакто научи новината за гибелта му.

" Робърт Редфорд имаше поредност от години, в които нямаше никой по-добър от него, " сподели Тръмп пред публицисти, до момента в който напускаше Белия дом за визитата си във Англия, заяви AFP.

" Имаше интервал, когато той беше най-сексапилният. Мисля, че беше популярен ", означи президентът.

Редфорд умря на 89-годишна възраст " в дома си в Сънданс в планините на Юта – мястото, което обичаше, заобиколен от тези, които обичаше ", сподели публицистката Синди Бергер в изказване. Тя не уточни причина за гибелта.

Самият Редфорд наричаше Тръмп " деспот "

Извън работата си във филмовата промишленост, Редфорд беше прям бранител на екологични и политически дела и в продължение на десетилетия водеше акции за запазване на околната среда, битка с изменението на климата и за обществена правдивост.

През последните години той остро подлагаше на критика Тръмп. В публикация за NBC News от 2019 година Редфорд упрекна Тръмп в " диктаторска офанзива... против всичко, което тази страна съставлява ".

В друга публикация от същата година, за " Вашингтон пост ", Редфорд написа за Тръмп: " Болезнено ясно е, че имаме президент, който унижава всичко, до което се допре, човек, който не схваща (или не го е грижа?), че негов дълг е да пази нашата народна власт. "

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР