Тръмп разказа как принудил Макрон да приеме неговите условия за цените на медикаментите
Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп се похвали, че е принудил френския си сътрудник Еманюел Макрон да одобри неговите условия по отношение на цените на медикаментите, съобщи Франс прес, представена от Българска телеграфна агенция.
Пред публицисти в резиденцията си във Флорида Тръмп съобщи: „ Говорих с един доста добър човек, президента на Франция Макрон, и му споделих: „ Еманюел ти би трябвало да увеличиш цените на медикаментите “.
След което Тръмп възприе жаловит звук, с цел да изимитира гласа на Макрон, когато е чул предлагането на американския си сътрудник. „ Не, не, не, няма да създадем това “, е декларирал Макрон на Тръмп.
" Аз му споделих: „ Еманюел, 100 % съм сигурен, че ще го направиш. Приеми в този момент, апелирам те. Бъди благ “, добави Тръмп, продължавайки да имитира и отхвърли на Макрон.
След което описа, че е заплашил френския си сътрудник с думите: „ Ако не направиш това, ще наложа мита на всичко, което Франция продава в Съединени американски щати “. На което Макрон отвърнал: „ А, разбирам “, преди да одобри нарастване на цените на лекараствата.
Тръмп не един път е желал цените на медикаментите да се усилят в Европа, с цел да могат, съгласно него, те да намалеят за американците.
Съединени американски щати подписаха това лято митническо съглашение с Европейски Съюз, което планува множеството от европейския експорт за американския пазар да бъде облаган с 15-процентни мита. Оттогава във Франция не е имало оповестяване или решение за увеличение на цените на медикаментите, обратно на изказванията на Тръмп.




